1. liga rukometašica: Samobor - Umag 26:25

Ana Jajčević, Umag (M. MIJOŠEK)

Utakmica 13. kola Prve lige rukometašica: Samobor - Umag 26:25 (12:12). Dvorana Bogumil Toni. Gledatelja 350. Sutkinje: Pahor i Trbović (obje Rijeka).

SAMOBOR: Radovanić (12+0), Čorković 1, Pasarić 13 (2), Balaško, Štrkalj 5, Knježević 1, Lucević, Pilić, Kozlevec 1, Lovrić 4 (1), Bazzeo, Milalović - Litre, Bošnjak 1.

UMAG: Pavić (7+0), Žuliček, S. Imamović, Rajić 6, Matošević 2, Vidović 7, Jajčević 5, Jerković, Medved, Špoljarić 3, Gašić 2, Šito.

Sedmerci: Samobor 3 (3), Umag 1 (0). Isključenja: Samobor 2 minute, Umag 2 minute.

Uzvratile su domaće rukometašice gošćama za poraz s početka prvenstva. Povele je umaška ekipa 4:2 nakon četiri minute igre, da bi u sljedećih devet Samoborke ostvarile 5:0 i načinile obrat (7:4). Boljom igrom u obrani gošće uspijevaju u 21. minuti izjednačiti rezultat (8:8). Još su jednom domaće povele (12:9), ali na odmor se odlazi bez prednosti.

Sve do 56. minute domaća je ekipa preko izuzetno učinkovite Kristine Pasarić držala 3-4 gola prednosti (25:22). Golovima Vidović i Jajčević u pretposljednjoj minuti pojavio se tračak nade za "žuto-plave" (25:24), ali Pasarić koja je od 14 lopti upućenih ka golu 13 puta bila precizna, otklanja sve dvojbe oko toga kome će pripasti bodovi. (Z. G.)