1. liga rukometašica: Koka - Umag 36:29

Danijela Špoljarić postigla je sedam zgoditala za Umažanke (M. MIJOŠEK/arhiva)

Rukometašice varaždinske Koke su učinkovitijom igrom tijekom četrdesetak minuta nadoknadile slabije izdanje i rezultatski zaostatak, uglavnom od tri pogotka, i na kraju slavile uvjerljivu pobjedu. Time su gošćama uzvratile za nedavni, jednako težak poraz u Umagu.

Igralo se otvoreno s obje strane i poslije početnih izjednačenja u igri umaška se ekipa odvojila na tri gola prednosti (7:4 - 9') te takvu prednost zadržala sve do 21. minute (12:9). U preostalih devet minuta do odmora domaće su igračice, ponajviše Ivana Dežić, postigle isto toliko golova (9) za neočekivani preokret.

No, odraz je to činjenice da su gošće u tom vremenu igrale bez nekoliko igračica udarne postave, zbog posljedica viroze. Time je utakmica izgubila svaku čar i rezultatsku neizvjesnost, iako su gošće do sredine druge dionice bile u "minusu" od tri gola (18:21). Novom serijom od 6:2 ekipa Koke je otklonila sve dvojbe oko mogućeg obrata, za koji pomlađeni sastav Umažanki nije uspio djelotvornije odgovoriti raspoloženim Varaždinkama.

Utakmica 1. kola Lige za poredak Prve lige rukometašica: Koka - Umag 36:29 (18:12). Gradska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Čambala (Križ) i M. Šimić (Novoselec).

KOKA: Hajduk (10+0), Antolić, Horvat 8, Ed. Halili, El. Halili 3, Kocijan 1, Marković 1, Gorupić, Jazbec, Tomašek 4, Domjan 4, Furjan, Antolić, Dežić 12 (3), Haček 3.

UMAG: Pavić (9+0), Medved (2+0), Žuliček 4, S. Imamović, Milošević 6, Rajić 5, Mataija 1, Vidović 5, Špoljarić 7, Čorković, Maras, Gašić 1, Hercig.

Sedmerci: Koka 3 (3), Umag 1 (0). Isključenja: Koka 2, Umag 2 minute.

Rezultati 1. kola: Koka - Umag 36:29, Split - Zamet 25:24. Poredak: Zamet 8, Koka 9, Split 7, Umag 3. (Z. G.)