1. liga rukometaša: Umažani se vratili pobjedama

Ivan Sever bio je nezaustavljiv (M. MIJOŠEK)

Utakmica 9. kola: Umag - KTC 28:23 (15:9). Dvorana OŠ Marija i Lina. Gledatelja 350. Suci: Kordić i Mitrović (oba Zagreb).

UMAG: Milinković, M. Matošević, Ravnić 2, Sever 8 (2), Turcovich, Bošnjak 5, Dizdar 3, Vukotić, Stapar 5, T. Matošević 5, Stipanović, Burnić, Marić, Modrušan (21+1).

KTC KRIŽEVCI: Bogdan (2+0), Šignjar, N. Predojević 6 (1), Pećina 4, Z. Marković 2, Dabić 3 (1), R. Predojević, Kemenović, Jelenić 1 (1), Bošković (16+0), Hunjak, Augustinčić, Katavić, R. Marković 7.

Sedmerci: Umag 2 (2), KTC 6 (3). Isključenja: Umag 6, KTC 10 minuta.

Umažani su vratili na pobjednički kolosijek s kojeg su ih, nakon sedam uzastopnih pobjeda u prošlom kolu izbacili Matuljci. Da će imati težak zadatak bili su svjesni svi u domaćim redovima, stoga su ozbiljno shvatili zadaću i maksimalnim je trudom odradili bez ponajboljeg igrača Krunoslava Pahanića koji je odrađivao kaznu zbog isključenja s Matuljima. U početnih deset minuta nakon igre "gol za gol" (4:4), pogocima Dizdara i Severa Umažani su odmakli na "plus 2", a potom uz doprinos raspoloženog Stapara koji je pogađao mrežu odličnog Boškovića, ali i asistirao suigračima, prednost "plavo-žutih" se iz minute u minutu povećavala. Pogocima se iskazao i Bošnjak te mladac Ravnić, tako da je u 26. minuti bilo već 14:8.

Druga dionica započinje promašajima, bolje rečeno odličnim obranama vratara koji su uistinu imali svoju večer. Do sredine drugog poluvremena Umažani su odmakli na "plus 9" (20:11), jer su pred vratima Križevčana nezaustavljivi bili Ivan Sever, Tomislav Matošević i Teo Stapar. Kraću neučinkovitost domaćih koriste gosti i preko organizatora igre Josipa Pećine, inače negdašnjeg igrača Umaga, te virtuoznog Roberta Markovića uspijevaju smanjiti zaostatak na pristojnih 4-5 pogodaka. U završnici susreta sjajnim obranama se istaknuo domaći vratar Diego Modrušan. (M. GAVRAN)