1. HNL: Rijeka - Zagreb 1:0

Odličnom reakcijom pričuvnog vratara "bijeli" su uspjeli sačuvati vrijedne bodove u sudaru s pretposljednjom momčadi lige. Pogled na ljestvicu sugerirao je rutinsku zadaću za Riječane, ali "bijeli" su se mučili sa suparnikom i prije svega brojnim slabostima u vlastitoj igri.

Činilo se da će se nakon vodećeg pogotka Benka Rijeka pokrenuti, no taj gol u finišu prvog poluvremena izazvao je suprotan efekt. Zagreb se razgoropadio, Rijeka opasno živjela u nastavku, a na kraju sačuvala tri boda uz golemu dozu sreće. "Bijeli" su ovom pobjedom, drugom uzastopnom, prvi put ove sezone uhvatili poziciju broj dva.

Utakmica 14. kola Prve HNL: Rijeka - Zagreb 1:0 (1:0). Stadion Kantrida. Gledatelja: 3.500. Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica) - 7. Strijelac: 1:0 Benko (43'). Žuti karton: Mujanović, Brezovec, Cesarec (Rijeka), Štrok, Mitrović (Zagreb).

RIJEKA: Mance - (od 72. Lisjak), Datković, Knežević, Neretljak, Mujanović, Brezovec, Kreilach, Močinić, Čulina  (od 69. Gabrić), Cesarec (od 90. Weitzer), Benko.

ZAGREB: Vidaković (od 49. Herceg), Nadarević, Pavlović, Djengoue, Handžić, Jurendić, Štrok (od 80. Vojtuš ), Šovšić, Bevab, Medić, Mitrović. (I. VOLARIĆ/NL)

U utakmici 14. kola Prve HNL Slaven Belupo i Split igrali su 2:2 (1:1). Strijelci: 0:1 Vojnović (13), 1:1 Vugrinec (31-11m), 2: Čanađija (53), 2:2 Rebić (87).

Gosti iz Splita su od 37. minute igrali s dva igrača manje, jer su crvene kartone dobili Galović u 30. i Paracki u 37. minuti. Pred 2.000 gledatelja na gradskom stadionu u Koprivnici sudio je Strahonja iz Zagreba.

Inter iz Zaprešića i Cibalia igrali su 0:0. Pred 500 gledatelja na ŠRC Zaprešić sudio je Jović iz Zagreba. (Hina)