1. HNL: Pobjede Dinama i Hajduka

Nogometaši Dinama i Hajduka ubilježili su pobjede u 24. kolu Prve HNL, te je razmak između dvije prvoplasirane momčadi ostao šest bodova.

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Lokomotivu s 2-1, a vodeća močad prvenstva primila je prvi zgoditak u 20. minuti kada je Šitum pretrčao Šimunovića i pogodio za vodstvo "lokosa". U 28. minuti izjednačio je pogotkom iskosa Brozović, a preokret je dovršio Antolić u 40. minuti. Lokomotiva je i dalje bez ijednoga osvojenoga boda protiv Dinama u HNL-u.

Hajduk je na Poljudu lakše od očekivanoga pobijedio Slaven Belupo (3-0), kojeg je po prvi puta vodio novi trener Elvis Scoria. Andrijašević je lijepim pogotkom već u 5. minuti načeo goste, a posao je dovršio Maglica s dva pogotka u 29. i 65. minuti. Dinamo vodi s 56 bodova, Hajduk ima 50, Rijeka je treća s 45, a Lokomotiva je ostala četvrta s 39 bodova. Slaven Belupo je ostao u opasnoj zoni s tri boda više od Osijeka, te pet od zadnjeg Hrvatskog dragovoljca. (Hina)