1. HNL: Pobjeda Rijeke, remi Splita i Lokomotive

U posljednjoj utakmici 9. kola Prve hrvatske nogometne lige u nedjelju je u Koprivnici Rijeka svladala Slaven Belupo 1:0, te je i dalje neporažena ove sezone, i u domaćem prvenstvu i u Europi.

Pobjednički gol za Rijeku zabio je Andrej Kramarić u 14. minuti. To mu je prvi gol u riječkom dresu otkako je nedavno stigao iz Dinama, a ukupno treći ove sezone u domaćem prvenstvu.

Prije toga Lokomotiva i Split su odigrali 1:1. Poveli su gosti golom Kvesića u 41. minuti, a izjednačenje Lokomotivi donio je Šitum u 64. minuti.

U subotu je u najvećem hrvatskom derbiju Hajduk na Poljudu pred 30.000 gledatelja pobijedio Dinamo 2:0, a oba gola postigao je 18-godišnji Mario Pašalić, u 49. i 69. minuti.

Na ljestvici vodi Dinamo s 20 bodova, slijede Hajduk i Rijeka s po 19, Lokomotiva ima 17 bodova, a Slaven Belupo je ostao na zadnjem mjestu s 5 bodova. (Hina)