1. HNL: Hajduk propustio priliku za vrh ljestvice

U dvoboju 17. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Osijeka odigrali 1:1 te su Splićani propustili priliku ponovno zasjesti na vrh ljestvice.

Splićani su dobro otvorili utakmicu i poveli zgoditkom Avdije Vršajevića u 24. minuti, ali ih je potom šokirao izjednačujući pogodak Josipa Barišića osam minuta kasnije.

Unatoč velikoj terenskoj nadmoći Hajduk nije mogao slomiti otpor Osijeka, pretposljednje momčadi, koji je tako osvojio deseti bod u dosadašnjem dijelu prvenstva. Hajduk je ostao drugi s bodom manje od vodećeg Dinama, koji ima i utakmicu manje, a 1. prosinca na rasporedu je derbi na Maksimiru.

U Zagrebu su uzbudljivu utakmicu odigrali Hrvatski dragovoljac i Split, a završilo je bez pobjednika, 2:2. Splićani su dvaput vodili, a dva je gola zabio igrač domaćih Davor Špehar, prvo u svoju mrežu u 28. minuti, a potom se iskupio pogotkom za konačnih 2:2 osam minuta prije kraja. (Hina)