1. A liga odbojkašica: Grobničan - Rovinj 3:2

(D. ŠTIFANIĆ)

Utakmica 8. kola Prve A lige odbojkašica, skupina II: Grobničan - Rovinj 3:2 (11:25, 25:13, 22:25, 25:20, 17:15). Dvorana Mavrinci. Gledatelja 100. Suci: Mikulić (Zagreb) i Kranjc (Karlovac).

GROBNIČAN: Brekalo, Tomašić, Brozinić, Zupčić, Lekčević, Tomac, Kovačić, Vukorepa, Vrbanc, Šojat, Mavrinac, Kovačević.

ROVINJ: Cvitić, Božić, Glavaš, Radolović, Matošević, Civitico, Vitasović, Grujić, Čorić, K. Janko, Bel, M. Janko.

Zanimljiv derbi nakon dva sata uzbudljive igre pripao je odbojkašicama Grobničana. Dosta važan susret bolje su otvorile odbojkašice Rovinja koje su od samog početka imale vodstvo (10:4 i 19:8) i zasluženo osvojile set.

U drugom setu sasvim druga slika, domaće su igračice diktirale igru, a u redovima Rovinja bio je slab prijem, a ništa bolje nisu Rovinjke odigrale ni u bloku.

Ponovno su se igračice trenera Samuela Benussija probudile u trećem setu i nakon 10:10 došle u prednost od 3-4 poena te ponovo povele u setovima.

Grobničanke se nisu predavale, poslije 16:16 otišle su na +3 i izjednačile ukupni omjer.

Rulet petog seta otišao je na stranu domaćih, makar su Rovinjke propustile realizirati dvije meč-lopte, kod 14:13 i 15:14. (I. RADETIĆ)